• Πότε θα διεξαχθεί το «ντέρμπι αιωνίων» Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

    5:52 μμ, Δευτέρα 01 Οκτ 2018 5:52 μμ, Δευτέρα 01 Οκτ 2018

    Το αναλυτικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος, από την 7η έως την 11η αγωνιστική, το οποίο εγκρίθηκε στο Δ.Σ. της περασμένης Παρασκευής (28/9), έδωσε στη δημοσιότητα η Super League.

    Το διάστημα αυτό περιλαμβάνει το ντέρμπι «αιωνίων» Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή 11 Νοεμβρίου και ώρα 19:30 στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά και το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης Αρης-ΠΑΟΚ, την Κυριακή 21/10 (19:00) στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

    Αναλυτικά το πρόγραμμα από την 7η έως την 11η αγωνιστική:

    7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

    Σάββατο 20/10 16:00 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος (ΟΑΚΑ) ΕΡΤ 18:15

    ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός ("Ζωσιμάδες") NOVA

    19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ ("Γ. Καμάρας") ΕΡΤ

    20:30 ΑΕΛ-Λαμία (AEL FC Arena) NOVA

    Κυριακή 21/10

    18:15 Λεβαδειακός-Ξάνθη (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς) NOVA

    19:00 Άρης-ΠΑΟΚ ("Κλ. Βικελίδης") ΕΡΤ

    20:30 ΟΦΗ-Ολυμπιακός ("Θ. Βαρδινογιάννης") NOVA

    Δευτέρα 22/10

    19:00 Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης (Δημ. Στάδιο Περιστερίου) ΕΡΤ

    8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

    Σάββατο 27/10

    17:15 ΑΕΛ-ΟΦΗ (AEL FC Arena) NOVA

    19:00 Λαμία-Λεβαδειακός (ΔΑΚ Λαμίας) ΕΡΤ

    19:30 ΑΕΚ-Άρης (ΟΑΚΑ) NOVA

    Κυριακή 28/10

    17:15 Πανιώνιος-Ατρόμητος (Γηπ. Πανιωνίου) NOVA

    19:00 Παναιτωλικός-Αστέρας Τριπ. (Γηπ. Παναιτωλικού) ΕΡΤ

    19:30 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (Γηπ. Τούμπας) NOVA

    Δευτέρα 29/10

    19:00 Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα (Ξάνθη Arena) ΕΡΤ

    19:30 Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης ("Γ. Καραϊσκάκης") NOVA

    9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

    Σάββατο 3/11

    16:00 Ατρόμητος-ΠΑΟΚ (Δημ. Στάδιο Περιστερίου) ΕΡΤ

    17:15 Πανιώνιος-Παναιτωλικός (Γηπ. Πανιωνίου) NOVA

    19:00 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (ΟΑΚΑ) ΕΡΤ

    19:30 Λεβαδειακός-ΑΕΛ (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς) NOVA

    Κυριακή 4/11

    17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία ("Ζωσιμάδες") NOVA

    19:00 Άρης-Ολυμπιακός ("Κλ. Βικελίδης") ΕΡΤ

    19:30 ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης ("Θ. Βαρδινογιάννης") NOVA

    Δευτέρα 5/11

    19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη ("Θ. Κολοκοτρώνης") NOVA

    10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

    Σάββατο 10/11

    17:15 ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα (AEL FC Arena) NOVA

    19:00 Ξάνθη-Πανιώνιος (Ξάνθη Arena) ΕΡΤ

    19:30 Λεβαδειακός-ΟΦΗ (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς) NOVA

    Κυριακή 11/11

    15:00 ΑΕΚ-Ατρόμητος (ΟΑΚΑ) NOVA

    17:15 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός (Γηπ. Τούμπας) NOVA

    19:00 Λαμία-Αστέρας Τρίπολης (ΔΑΚ Λαμίας) ΕΡΤ

    19:30 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός ("Γ. Καραϊσκάκης") NOVA

    Δευτέρα 12/11

    19:00 Απόλλων Σμύρνης-Αρης ("Γ. Καμάρας") ΕΡΤ

    11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

    Σάββατο 24/11

    16:00 Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης (ΟΑΚΑ) ΕΡΤ

    17:15 Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ ("Θ. Κολοκοτρώνης") NOVA

    19:00 Παναιτωλικός-ΑΕΚ (Γηπ. Παναιτωλικού) ΕΡΤ

    19:30 ΠΑΟΚ-Ξάνθη (Γηπ. Τούμπας) NOVA

    Κυριακή 25/11

    17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός ("Ζωσιμάδες") NOVA

    19:00 Ατρόμητος-Ολυμπιακός (Δημ. Στάδιο Περιστερίου) ΕΡΤ

    19:30 ΟΦΗ-Αρης ("Θ. Βαρδινογιάννης") NOVA

    Δευτέρα 26/11

    19:30 Πανιώνιος-Λαμία (Γηπ. Πανιωνίου) NOVA

    Πηγή ρεπορτάζ: ΑΜΠΕ

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα